Kalkulator RRSO – pomocna dłoń w wyborze chwilówek

Są w życiu sytuacje podbramkowe, kiedy brakuje nam pieniędzy. Awaria samochodu, trudna sytuacja rodzinna, szybki remont potrafią generować ogromne koszty. Wzięcie chwilówki na rękę to idealny sposób na wyjście z takiej sytuacji, pozwala na załatanie dziury budżetowej.

Jest wiele ofert chwilówek. Różnią się one kosztem, oprocentowaniem, czasem na spłatę, procedurami oraz RRSO. Najważniejsze jest, by wybrać jak najkorzystniejszą dla nas ofertę. Bardzo pomocny w wyborze ofert jest kalkulator RRSO. Co to właściwie jest? Czym jest RRSO? RRSO to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta.

Kalkulator RRSO pozwala obliczyć rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Przelicznik uwzględnia między innymi kwotę kredytu, okres spłaty, oprocentowanie, prowizje, typ raty oraz inne, dodatkowe koszty. Wynik podawany jest w procentach. Przykładowo, zaciągany jest kredyt w wysokości 15 000 zł na 36 miesięcy. Jego oprocentowanie wynosi 5,99%, ale RRSO już 12,85%. Z tego względu całkowita kwota do spłaty wynosi 22 548,03 zł. Im RRSO mniejsze, tym dla nas lepiej.

Gdzie znaleźć kalkulator RRSO? Bardzo dużo stron internetowych oferuje nam skorzystanie z tego rodzaju przelicznika. Jedną z takich stron jest TotalMoney.pl, gdzie opisane jest krok po kroku jak korzystać z kalkulatora oraz jak on dokładnie działa. Kolejnymi z takich stron jest Kalkulator.pl, DirectMoney.pl oraz Kalbi.pl. Reasumując przed zdecydowaniem skąd weźmiemy pożyczkę warto skorzystać z kalkulatora RRSO, porównywać ze sobą oferty i zapoznać się z opiniami innych pożyczkobiorców. Wybranie odpowiedniej oferty pozwala uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz pozwala na zminimalizowanie dodatkowych kosztów.

Secured By miniOrange