Gdzie po kredyt gotówkowy bez BIK i sprawdzania zdolności kredytowej?

Kredyty gotówkowe bez BIK adresowane są do osób, które nie posiadają zdolności kredytowej, bądź nie mają szans na podjęcie kredytu w banku zważywszy na zbyt niskie dochody. Kredyt bez BIK można zaciągnąć w firmach pożyczkowych (parabankach), od osób prywatnych, a także w systemach pożyczek społecznościowych.

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach od 18 lat udzielana klientom zadłużonym jest często wykorzystywane do spłaty zobowiązań w bankach komercyjnych. Spłata wcześniejszego zobowiązania otwiera drogę do uzyskania preferencyjnego, tańszego kredytu bankowego. Jest to niekiedy ostatnia deska ratunku dla osób, których sytuacja finansowa zdaje się patowa. Aby podjąć kredyt wystarczy przedłożyć zaświadczenie o zarobkach i dowód osobisty (niektóre instytucje pożyczkowe honorują także inne dokumenty tożsamości m.in. paszport i prawo jazdy) oraz mieć ukończone 18 lat.

Chwilówka udzielana jest na dowolny cel, a jej wysokość uzależniona od dochodów pożyczkobiorcy. Klient musi przedstawić także udokumentowane źródło dochodów, przez które rozumie się nie tylko umowę o pracę, działalność gospodarczą czy świadczenia emerytalno-rentowe, ale także umowy zlecenie i umowy agencyjne, kontrakty, umowy najmu, umowy o współpracę czy dochody z tytułu prowadzenia działalności rolnej. O pożyczkę pozabankową mogą się starać również osoby z negatywną historią kredytowa, posiadające wpis w BIK i KRD.

Niektóre instytucje dozwalają także na przedłużenie dokumentów poświadczających jakiekolwiek formy dochodów o charakterze stałym. W zależności od instytucji finansowej kwota oraz okres pożyczki mogą być różne. Maksymalny termin spłaty nie przekracza zwyczajowo 10 lat. Przyznana kwota pożyczki uzależniona jest od dochodów, zgody współmałżonka i rzecz jasna – celu kredytowego.

Secured By miniOrange